Máte dotaz?
MÁME ODPOVĚĎ!

Sepsali jsme sem odpovědi na nejčastější otázky, ale určitě jsme na nějakou zapomněli. Takže pokud tu nenajdete tu svou, stačí napsat Kačce Lambert na osmicka@zazracna.cz, ráda zodpoví!

Základní info o Osmičce

Je to brainhack drink

Že jste nikdy o žádném brainhack drinku neslyšeli? To dává smysl - my jsme si to slovo totiž vymysleli!

Mimochodem, dřív jsme jí říkali "funkční drink". Pak jsme ale zjistili, že se tak nazývá každá druhá voda, do které dáte trošku vitamínů, a to není společnost, ve které jsme chtěli být. Nic proti vitamínům, máme je taky, ale přišlo nám to málo.

Není to energeťák. Nebo jo?

Ano i ne. Energy drinky nemají jednotnou definici, takže se to těžko říká.

Teoreticky jsou správné obě odpovědi.

Proč to je energeťák? Protože obsahuje kofein. Osmička má kofein pouze přírodní, který funguje v synergii s dalšími látkami (jako třeba L-theanin v případě čaje - a Osmičky) úplně jinak, než syntetický kofein v běžných energeťácích, ale furt je to kofein. Některé definice energeťáků mluví jenom o kofeinu - ale pravdou je, že potom je energeťák i kafe.

Proč to není energeťák? Klasické energeťáky frčí hlavně na kombinaci syntetického kofeinu a cukru. Cukr nemá Osmička žádný, energii bereme z MCT oleje, který nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Celý efekt Osmičky je tím pádem výrazně odlišný od energeťáku, kde jste sice hodinu nakoplí, ale pak se cítíte hůř, než předtím. Naším cílem je harmonický a příjemný stav bez výraznějších výkyvů. Některé jiné definice energeťákú mluví i o dalších látkách, které v energeťácích jsou - taurin, inositol či glukuronolakton, a ty Osmička neobsahuje.

I když nemají energy drinky jednotnou definici, spousta se jich velmi podobá, protože od sebe kopírují jeden a ten samý recept. Osmička je výrazně odlišný produkt. Kromě kofeinu z čaje a guarany a MCT oleje obsahuje ještě čtyři nootropika a je celá dělaná s úplně jinou filozofií. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, jak klasické energeťáky fungují, tak by se dalo říct, že Osmička energeťák je. První pořádný. Názor si musíte udělat sami.

Nesmí se míchat s alkoholem

Fakt ne. Kofein a alkohol nedělá dobrotu, a další látky v Osmičce se s chlastem taky moc nemazlí. Tohle prostě není spojení, které byste chtěli praktikovat. Takže Vás prosíme, nedělejte to!

Je to paradoxní, protože sami dlouhá léta mícháme alkohol s kdečím, díky naší původní barmanské profesi (Lidi z Baru), ale tohle je fakt jiný svět.

Je legální

Samozřejmě! Jak jednotlivé složky, tak i jejich kombinace se stoprocentně kamarádí se zákonem. Ačkoliv toho Honza sám na sobě vyzkoušel spoustu, vás bychom nikdy žádnému hazardu nevystavili.

Ale abychom byli v souladu s předpisy kompletně, tak Vás musíme upozornit, že nesmíte konzumovat víc než dvě plechovky denně.

Není pro všechny

Osmičku nemůžou děti, těhotné a kojící ženy - hlavně kvůli kofeinu a citikolinu. Zároveň není dobrá pro kohokoliv, kdo je citlivější na kofein (třeba kvůli srdečním problémům).

Citikolin se taky nemá kombinovat s MAO inhibitory a lékem L DOPA. V každém případě, pokud užíváte jakékoliv léky na předpis, tak se ohledně konzumace Osmičky raději poraďte se svým lékařem.

Jinak je Osmička přirozeně bezlepková, bezlaktózová a taky vegan-friendly.

Všem každopádně doporučujeme nepřekračovat denní dávku, což jsou dvě plechovky Osmičky. Jednotlivé látky jsou nadávkovány tak, aby právě ve dvou plechovkách byly v maximální doporučené míře, která se nemá přesahovat, pokud je taková určena (kofein 300 mg/den, citikolin 500 mg/den).

Trvanlivost

Osmička je pasterovaná a vydrží rok od stočení, což je v případě aktuální várky říjen 2023. Takže minimální trvanlivost je do 10. 10. 2024. V každém případě je datum spotřeby vždy uvedeno na etiketě. Ideální je uchovávat ji v běžné pokojové teplotě a nevystavovat plechovky mrazu, slunci, ani jiným zdrojům tepla.

Co se týče vychlazení někdo preferuje Osmičku z ledničky, někdo při pokojové teplotě. Ani my v týmu se na tom neshodneme, chutě má každý jiné!

Není moc sladká a chutná po zeleném čaji

Přesněji chutná jako zelený čaj s citrónem. Celý drink je totiž postaven na extraktu ze zeleného čaje a o lehkou kyselost se postaral vitamin C a magnesium citrát.

Připravte se, že Osmička není moc sladká – k dochucení jsme použili jen malé množství přírodního sladidla erythritol - konkrétně 7,2g/100ml, a protože erythritol sladí cca 0,6x tolik co cukr, tak je to jako bychom tam dali 4,3 g cukru/100 ml. Touto logikou bychom mohli říct, že Osmička je tedy zhruba 3-4x méně sladší než běžné limonády a energeťáky.

Překvapit vás může i typické aroma vitaminu skupiny B, obsažené vitamíny jsou ale zodpovědné za správnou funkci mozku, zdravé vidění, kůži a pokožku a obecně za regeneraci organismu a navíc pomáhají snášet následky stresu a únavy, stimulují kognici a zlepšují paměť. Takže jim to určitě nebudete mít za zlé!

Podívejte se na etiketu

Jak Osmička funguje?

Kofein + MCT + nootropika

Osmička obsahuje velkou dávku přírodního kofeinu z guarany, který se postará o to, abyste byli plní energie a fresh. V plechovce je 110 mg přírodního kofeinu - pro porovnání, v klasickém energeťáku najdete 80 mg syntetického kofeinu. Aby ale kofein fungoval jak má, potřebuje palivo. Běžně tím palivem bývá cukr, my jsme ale použili chytré palivo v podobě MCT oleje (na plechovku připadá 4800 mg stoprocentního C8), které dodá energii podobně rychle, jako klasický cukr, bez vedlejších efektů crashe za hodinu poté...

Důležitou složkou je relaxant L-theanin přirozeně obsažený v zelených čajích (a ještě jsme přidali trošku navíc, aby to mělo grády: celkem 239 mg na plechovku). Ten všechnu energii, kterou kofein s MCT olejem vytvoří rozloží do delšího časového úseku.

Díky tomu nemáte na začátku obrovský kick a za hodinu ještě méně energie, než kdy předtím, ale naopak jste soustředění a fresh ještě dlouho po tom, co jste si Osmičku dali.

To všechno doplňuje citikolin, který pohání mozek k lepším výkonům a podporuje kreativitu a L-tyrosin, který zase pomáhá zvládat stres a udržuje tělo v pohodovém, klidovém stavu.

Aby tohle všechno mohl váš mozek zvládat nad rámec standardního výkonu a udržel si dobrou kondici, dodávají mu vitamíny skupiny B důležitou a komplexní potravu.

Stručně řečeno. Můžete se také mrknout do sekce "Složení" tady na webu a přečíst si o jednotlivých složkách Osmičky spoustu dalších detailů, zajímavostí a výzkumů.

KAŽDÝ DEN?

Některé látky jsou nejúčinnější, když si je dáte jenom jednou za čas - jako třeba kofein. Na ten si časem vybudujete toleranci a přestává na Vás působit, ale to asi znáte. Na druhou stranu, stačí chvíli "vysadit" a jste na něj zase citliví – ba častokrát ještě citlivější.

Jiné látky sice účinkují hned, ale zároveň se hodí je užívat dlouhodoběji, protože účinky se sčítají. Typicky citikolin - koneckonců i výzkumy, které jsou na něj dělané, zkoumají většinou skupinu, která užívá danou látku pravidelně několik týdnů.

My rádi pijeme Osmičku každý den, ale nakonec je to na Vás. Kromě kofeinu by neměl být nikde problém – a kofein každý den pravděpodobně znáte, takže cajk.

Tak či tak budeme rádi, když nám dáte vědět, jaká je právě ta Vaše rutina, co Vám funguje nejlíp!

Budu lítat, když vypiju Osmičku?

Co doufáme, že se stane: Osm perfektně vybalancovaných hodin na práci. Energie obsažená v Osmičce se uvolňuje postupně, takže nepřijde žádný ostrý "kick" hned ze startu. Zvládnete pracovat lépe, déle, být produktivnější a soustředěnější.

Co se doopravdy stane? To nám musíte říct Vy. Protože na každého bude Osmička působit trošku jinak, někdo, kdo je zvyklý na výraznou stimulaci různými látkami, to třeba neucítí tolik, jako někdo, kdo nikdy neměl ani šálek kávy. Každý jsme jiný.

A propos, pro každou látku, která na lidi působí se najde pár lidí, na které doopravdy nepůsobí vůbec nebo jinak – to je dané určitými genetickými odlištnostmi. To platí u potravin obecně, takže to platí u Osmičky také. Na druhou stranu tím, že Osmička není jenom o jedné látce, tak by byla dost haluz, aby na Vás nepůsobilo vůbec nic, co v ní je.

Osmička a sport?

Pomůže Osmička při fyzické námaze? Velké dávky kofeinu se používají i jako podpora fyzického výkonu, takže teoreticky ano – ale nebyl to náš cíl, když jsme ji vyvíjeli, takže to ani nemáme nijak zvlášť ozkoušené. Čistě teoreticky bychom i řekli, že to nebude taková sláva díky kontra účinkům L-theaninu a absenci cukru – Osmička prostě není agresivní nakopávač se kterým budete pět minut nejrychlejší a pět hodin v háji.

Každopádně, pokud budete Osmičku testovat při takových příležitostech, dejte vědět! Výsledek nás moc zajímá (honza@zazracnaosmicka.cz). Díky!

Nákup & doprava

Koupíte ji jen online – a jen tady

Osmičku můžete koupit jenom online a to na tomto webu. Zaplatíte ji online kartou a my vám ji pošleme kam si jen budete přát.

Kdyby Vás náhodou zajímalo, proč není Osmička v regále v supermarketu, tady o tom píšeme víc v příspěvku na blogu.

Minimálně 8 kousků

Nedávalo nám moc smysl prodávat Osmičku po jedné plechovce, takže jako minimální množství jsme dali osm plechovek. Což Vám vystačí na pár dnů a zároveň je to rozumné množství, abyste zjistili, co s Vámi Osmička dělá.

Měli jsme na tohle téma v týmu hodně debat, a dlouho jsme se nemohli shodnout. Někdo tvrdil, že prodávat Osmičku po osmi je příliš velké sousto, jiný zase, že to je ideální množství na otestování a že po jedné plechovce člověk sice vidí rozdíl, ale opravdová láska přichází až po pár zkušenostech během pár dnů.

Proč to píšeme? Protože nás zajímá, jak to vnímáte Vy! Ať už si nakonec objednáte, nebo ne, pokud máte nějaký názor na to, že minimální počet plechovek je osm, tak budeme rádi, když nám ho napíšete! (honza@zazracnaosmicka.cz)

Zaplatíte ji jenom online - žádná dobírka

Rádi děláme věci co nejjednodušší, abychom v tom neměli maglajz a hlavně aby všechno pěkně odsýpalo. Takže jediná možnost platby je online prostřednictvím platební brány.

Primárně tedy platební kartou, i když ta brána umí i všechny možné převody, bitcoiny a další srandy.

Konkrétně tohle všechno: Platba kartou, Apple Pay, Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, převody z účtů MONETA, ČSOB, Fio, Equa, případně z jiné banky, a jako bonus Bitcoin.

Doručení na adresu nebo do Zásilkovny

Při nákupu si můžete sami vybrat, jestli vám Osmičky dovezeme na zvolenou adresu (Zásilkovna nebo DPD), nebo si je vyzvednete v některém z více než 8000 výdejních míst Zásilkovny.

Základní cena poštovného je 90 korun při doručení do výdejny Zásilkovny a 110 korun při doručení na adresu – od tří a více balení, je ale poštovné na nás, ať už vyberete kteroukoliv variantu.

Od tří balení poštovné grátis

Základní cena poštovného je 90 korun při doručení na výdejní místo Zásilkovny a 110 korun při doručení na zvolenou adresu. Když si ale objednáte tři a více balení, je poštovné na nás!

Při koupi předplatného se musíte registrovat

Jednorázový nákup můžete uskutečnit snadno a rychle bez registrace.

V případě předplatného je potřeba, abyste si vytvořili klientský účet - v něm potom můžete měnit nastavení předplatného, doručovací adresu nebo třeba předplatné zrušit. Zároveň tam máte přehled o všech objednávkách, které jste v minulosti udělali.

Posíláme po České republice

Pokud ale moc stojíte o doručení  někam jinam, napište nám prosím na osmicka@zazracna.cz a zkusíme vymyslet, jak to udělat. Všechno jde, když se chce – a my chceme.

Jak funguje předplatné?

Vyberete si počet balení a frekvenci zasílání

Jedno balení jednou za měsíc nebo pět balení týdně? Je to na Vás! Zvolte frekvenci, která Vám sedí a my se postaráme o zbytek.

dostanete 22% slevu a nemusíte na nic myslet

Předplacené plechovky jsou levnější - a to o rovných 22 %. Proč? Předplatné je tak výhodnější pro všechny strany. Vy víte, kdy Vám dojde příští zásilka a dostáváte lepší cenu. My zase můžeme líp plánovat výrobu a celý proces. Věříme na dlouhodobé vztahy - a rádi bychom právě takový budovali s Vámi!

tři dny před odesláním každé várky Vám pošleme e-mail

Tři dny přes odesláním Vám dojde e-mailem upozornění, že brzy dostanete další várku. Počítáme s tím, že se u Vás mohlo něco změnit, možná jste ještě nestihli vypít tu minulou, nebo jste třeba odjeli na měsíční dovolenou. V každém případě můžete odeslání další várky jednoduše pozdržet, případně upravit frekvenci.

Spousta předplatných na internetu je nastavených tak, aby vás "nachytala" a dostali jste produkt i tehdy, kdy jste ho už - nebo ještě - nechtěli, ale to není náš případ. Zrušit či změnit předplatné můžete kdykoliv a před odesláním nové várky Vás raději upozorníme, že to můžete udělat.

předplatné můžete kdykoliv zrušit

Přesně tak. Naše předplatné není o žádných závazcích, kdykoliv ho můžete zrušit - jednoduše se přihlásíte do Vašeho uživatelského profilu na této stránce a pár kliky je hotovo. Případně bude stačit, když nám napíšete mailem. Šmejdské praktiky u nás nečekejte!

Reklamace a vrácení

Vrátit balíček můžete do 14 dnů

Balení Osmičky můžete bez udání důvodu vrátit nepoškozené a kompletní, tak, jak jste jej obdrželi, standardně do 14 dnů od převzetí objednávky.

Stačí nás o tom informovat e-mailem na osmicka@zazracna.cz, a do 14 dnů na vlastní náklady zaslat Osmičky zpět na adresu Zázračná s.r.o. Rooseveltova 10 Brno, 602 00.

Peníze za vrácenou objednávku vám vrátíme na kartu do 7 dnů od doručení vrácené objednávky na naši adresu. Do této vracené částky se nezahrnují náklady na doručení.

Když Vám nesedne, můžete jí vrátit

14 denní vrácení je jasná věc, to je zákon a platí to u všech internetových nákupů.

Ale co když balíček otevřete, Osmičku si dáte a nebude Vás bavit? Nebo na Vás nedejbože nebude vůbec působit? Případně bude působit naopak, třeba tak, že po ní usnete?

Aby bylo jasno: jsme přesvědčení, že nic z toho nenastane. Ale to naše přesvědčení pramení z toho, že už jsme si Osmičku pořádně vyzkoušeli - a to je výhoda, kterou Vy teď asi nemáte. Takže jsme se rozhodli jít nad rámec běžného vrácení nepoužitého zboží a slíbit Vám toto: Pokud si dáte pár Osmiček a z nějakého důvodu Vám to nesedne, vezmeme si ty zbylé zpět - a vrátíme Vám za ně peníze (akorát nevracíme poštovné, tedy 90, respektive 110 korun - a poslat zpět to taky musíte na Vaše náklady).

Peníze Vám vrátíme buď na kartu, kterou jste platili, nebo na účet, který si vyžádáme - to podle toho jak dlouhá doba uběhne od objednávky - to spolu případně budeme řešit individuálně. V každém případě, kdyby nastala tato situace a chtěli jste Osmičky vrátit, pište prosím Kateřině na osmicka@zazracna.cz.